Dráma s čivavou : 25 hodín.

Autor: andrej smolka | 26.8.2013 o 15:05 | (upravené 26.8.2013 o 16:03) Karma článku: 18,22 | Prečítané:  5321x

S určitou dávkou irónie vychádzajúcou z osobnej skúsenosti môžem povedať, že ak si chcete napraviť mienku o ľuďoch, straťte psa ! Samozrejme, že v realite to nikomu neprajem. Keď sa stratí pes, ktorý je členom rodiny, začína sa dráma.

Gucci.JPG

Keď mi manželka vo štvrtok večer oznámila, že Gucci sa stratil na prechádzke pod vinicami,  a že pravdepodobne je niekde na ceste k domu, nebol som si tým taký istý. Raz sa nám už v minulosti stratil a spoľahlivo prišiel domov skôr ako my, ale tentokrát to bolo viac kilometrov a cestu späť nepoznal. Tak sa aj stalo, nočné hľadanie dopadlo neúspešne.  Na kľude nám nepridali ani získané informácie o výskyte líšok v danej lokalite, ani o cenách za ktoré sa predávajú čistokrvné čivavy na čiernom trhu. Dcérin plač a nezvyčajná mĺkvosť manželky ( ktorú by som za iných okolností ocenil ) potvrdzovali vážnosť situácie. Ako fanúšikovi  krimi seriálov mi bolo jasné, že máme 48 hodín na vyriešenie prípadu, potom pravdepodobnosť rýchlo klesá.

Skoré ráno. Nahlásenie straty mestskej polícii, veterinárovi, internetový oznam, pátranie, vylepovanie plagátov po nákupných centrách, oslovovanie desiatok ľudí, najmä psíčkarov. Najbližší priatelia spontánne prichádzajú a pomáhajú hľadať. Všetci oslovení ľudia sú až nezvyčajne priateľskí a súcitní. Dávajú nám cenné rady. Jedna z rád, že pes sa zvykne vrátiť na miesto kde sa stratil, sa neskôr ukáže ako kľúčová.

O 19-ej prichádza prvý telefonát. Pani , čo nám volá, videla Gucciho pred hypermarketom. Sama stratila v minulosti psa a chce nám pomôcť ( ďakujeme ).  Sme pár kilometrov odtiaľ , práve sa rozprávame s neznámou majiteľkou psíkov. „Idem s Vami hľadať" , vraví a nastupuje do svojho auta aj so psami (ďakujeme ). Čašníčka pri hypermarkete videla našu čivavu ešte cez deň a dala mu najesť (ďakujeme). Akurát psa nikde. Intuitívna analýza: Gucci nás prišiel čakať cez deň na miesto, kam spolu chodievame na nákupy a teraz trieli na miesto, kde sa stratil. Cestou stretávame ľudí, ktorí nám potvrdzujú, že ho videli. Keď dorazíme na miesto, už sa stmieva. Rozdelíme sa. O pár minút nám syn hlási, že ho našiel , presne na tom mieste, kde sa stratil. Happy end.

Už pár dní si užívame návrat strateného člena rodiny. Škoda, že nám nemôže povedať, čo všetko zažil za tých 25 hodín. A všetci účastníci príbehu sa tešia tiež.  Aký je ten svet zrazu pekné miesto. Ešte raz ďakujeme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pluralita v Smere a Kmotrík s Dankom na večné časy (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.


Už ste čítali?