Pozdrav zo zdravotnej poisťovne - od pravicovej vlády

Autor: andrej smolka | 9.10.2012 o 0:13 | (upravené 9.10.2012 o 8:05) Karma článku: 9,16 | Prečítané:  1442x

V týchto týždňoch prichádzajú daňovým poplatníkom Slovenska pozdravy zo zdravotnej poisťovne. Ak ste boli aktívni, tvoriví, či ste investovali do svojej budúcnosti, dostávate trest  v podobe 14% dane, ktorú tento štát nazval zdravotný odvod. Samozrejme mám na mysli vás, ktorí ste už poctivo zaplatili 19% daň zo všetkých príjmov. To je dokopy 33% daň, čo je veru na míle vzdialené od biblických 10%.  Ak ste niečo také čakali od ľavičiarov, mám pre vás prekvapenie. Tento socialistický nezmysel je produkt našej pravicovej vlády z decembra 2010.

Nebojte sa, vás čo sedíte doma za pecou sa to netýka, vy nebudete potrestaní. Týka sa to tých, čo napríklad predávajú svoju tvorbu, alebo tých, čo popri práci ešte podnikajú na živnosť, alebo tých, čo prenajímajú byt, alebo tých, čo sa nespoliehajú na dôchodok a budujú si štvrtý pilier, tých, čo neminuli úspory a investovali inde ako na termínované účty bánk. Je zaujímavé, že z tohto 14% dodatočného zdanenia boli priamo vyňaté a oslobodené dva zvláštne príjmy : príjmy osobných asistentov poslancov a úroky z termínovaných vkladov v bankách. Čo vy na to páni ústavní právnici, nie je to náhodou protiústavné ?

Nakoniec si poviete, čo už, aspoň to pomôže nášmu zdravotníctvu, bude o nás lepšie postarané, keď ochorieme. Bohužiaľ vás musím vyviesť z omylu. V zdravotníckom sektore sú v súčasnosti tak zle nastavené parametre efektívnosti a kontrolné mechanizmy  , že citujúc jedného top manažéra „Keď tam naleješ aj dva krát toľko, tak tie čierne diery to vcucnú a občan žiadnu zmenu nepocíti. Všetko sa rozkradne. Najprv treba upchať diery a nastaviť efektívny a ekonomický systém. Až potom nalievať peniaze."

Ale my nie. Najprv nalejeme nové peniaze. A odkiaľ ich zoberieme? Zderieme aktívnych občanov. A ako sa použijú ? Nasypú sa do deravého neefektívneho zdravotníctva. A kto z toho bude mať osoh ? Niekto určite áno, ale občan to nebude. A kto to takto super vymyslel ? Pravicoví sociálni inžinieri v pravicovej vláde a a potom to schválil pravicový parlament . Zdá sa vám to celé „ujeté" ? Aj mne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prečo je dôležitý Ústavný súd?

Dzurinda: Fico ma nevyrušuje, jeho kandidatúra na Ústavný súd áno

Štyri dôvody Mikuláša Dzurindu, prečo mu prekáža Ficova kandidatúra.

KULTÚRA

Zomrela princezná so zlatou hviezdou Marie Kyselková

Dostala niekoľko filmových rolí krátko po sebe a potom ponuky utíchli.

Archívny rozhovor

Kyselková v archívnom rozhovore: Divadlo opustila, aby mohla rodiť deti

Patrí medzi obľúbené postavy Vianoc.


Už ste čítali?